Európa Nap a Széchenyiben

2018. május 08., 12:35
Az Európa Napon számos színes programmal várunk minden széchenyis diákot!
Figyelem!
Az osztályok csapatainak az egyik feladata az lesz, hogy amikor beöltöztek a nekik sorsolt ország színeibe, készítsenek magukról selfit, és azt töltsék fel az alábbi facebook oldalra: 

 

program helyszín felelős Résztvevők száma
I. „Brexit”: 9c      
II. Nevezési feladat: Tedd az EU-s országot egy dobozba! Kiállításhoz a dobozokat kedden kell leadni Németh Eszter tanárnőnek      
II. „ÖRÖMÓDA” - JÁTÉKOS EU-S SPORTVETÉLKEDŐ  11-12.30 óra   7 fős csapatok  Az osztályok a nekik sorsolt ország színeibe vagy egyéb jellemzőibe öltöznek.  sportcsarnok
A csapatok programja 12,45-től a Király utcai épületben folytatódik.
rendező: Pokolné Czékus Zsuzsa és Füzesi Gábor 
közben szellemi olimpia: Bányai Zsuzsa   segítők: Győrné M.Liza, Dobosné H. Erika
7fő/osztály  10 csapat  12 segítő
III. "12 CSILLAG"  CSOCSÓ  BAJNOKSÁG  11-13  óra 2 fős csapatok
11 óra
A csapatok  programja 12.45-től a Király utcai épületben folytatódik
B49
gyülekező az iskola Perczel utcai bejáratánál 
rendező:
Rudolf Zoltán,
Szederkényi Tímea  
2 fő/ osztály  10 csapat
IV. Egység a sokféleségbenhagyományápoló  tréfás játékos  vetélkedő az EU-s beruházású Tettyén  12-15 óra 5 fős  csapatok 
Az osztályok a nekik sorsolt ország színeibe vagy egyéb jellemzőibe öltöznek, és előzetes feladatokat kapnak.  
Tettye Találkozás 12 órakor a sportcsarnok előtt

rendező: 
Pasku Györgyi, 
Deményi Andrea,
Schönwiesner Erika  

5 fő/ osztály  11 csapat
FAKULTATÍV PROGRAMOK      
12 csillag Darts bajnokság  osztályonként 1-2 fő. A csoportok programja 12.45-től a Király utcai épületben folytatódik    B49

rendező:
Rudolf Zoltán, 

Szederkényi Tímea 

12 fő egyéni induló 
Maastricht” fotós túra a városban EU-s beruházású helyszínekhez.  A jelentkezők hozzanak magukkal  fényképezőgépet! Osztályonként 1-5 fő.  11 óra gyülekező az iskola Lyceum utcai bejáratánál. A csoportok programja 12.45-től a Király utcai épületben folytatódik.     Cél: Belváros                   11 óra gyülekező az iskola Perczel utcai bejáratánál rendező:
Reith Claudia,
Káplán Kriszta
24 fő 
„Róma”  Kerékpár túra  önként jelentkezőkkel . A jelentkezők hozzanak magukkal  láthatósági mellényt és kerékpárt.    Cél: PTE TTK. 11 óra gyülekező az iskola Király utcai bejáratánál rendező:  Takács Ferenc  és Erdős Géza 9 fő
„Lisszabon” társasjáték szalon    
A csapatok  programja 12.45-től a Király utcai épületben folytatódik  
Műhely épület. 11 óra gyülekező az iskola Perczel utcai bejáratánál.  rendező: Kamenár Gabriella segít: Baracs Nóra 22 fő
” Schengen” séta azon tanulók számára, akik egyik programra sem jelentkeztek.  külső helyszín Gyülekező: 11 órakor Színház tér Rendező: Pesti Lívia és Vargáné Magusics Erika  33 fő
EU-s programok 12,45-től a Király utcában - mindenkinek, aki a sportcsarnokban vagy csocsóban, vagy fotósétán vagy társasjátékon vagy dartson vesz részt      
16-os teremben játékos EU vetélkedő, amit az EU Infopont munkatársai szerveznek. 10A  10C  10D  11A   11B  11 C    11D            50-60 fő Fszt. 16. Vörös Zsolt, Győrné Mikola Liza, Nemes Csilla   
32-es teremben az EU junior nagyköveteinek foglalkozása 9. A, 13 fő,  9B 2 fő I.em.32. Németh Eszter,
Jobbágy Kata 
 
34-es teremben az EU junior nagyköveteinek foglalkozása         9D 17 fő I.em.34. Káplán Kriszta,
Tokorcsi Éva
 
42-es teremben VOX-POP vita az EU-s választójogról      9.B, 11.B 12 vitázó és nézők II.em.42. Kovács Krisztina,
Baracs Nóra
 
47-es teremben EU-teszt táblagépen 16 fő majd megy 46,48,49-es terembe II.em.47. Virth Péter, Kovács-Szemelyácz Judit, Dobosné H. Erika  
49-es terem MADEKU majd megy 46,48,47-es terembe II.em.49. Rézbányai Zsuzsa,
Kamenár Gabriella
kerékpárosok
46-os terem EU matek Hernádi Zora majd megy a 47,46,49-es terembe II.em.46. Hernádi Zóra, Szigeti Edit fotósok 
Tedd az EU-s országot egy dobozba!
Kiállítás az osztályok nevezési anyagaiból. Rendező: Németh Eszter 48-as terem, EU-ról angolul 
II. em. 48  Czopf Bea, Hartley Bea  
Zárás 13.55
eredményhirdetés és Örömóda
udvar  Mitzinger Kitti,
Wéber-Simon Krisztina
Mindenki