Üdvözöljük iskolánk weboldalán

A Remény Sétája

1945. január 23-án szerb fegyveresek a bácskai Csúrog védtelen magyar polgári lakosságát; nőket, gyermekeket és idős embereket elhurcoltak otthonaikból és gyalogosan a járeki koncentrációs táborba deportálták őket. A történet előzménye, hogy 1944 novembere folyamán a település 3.000 magyar lakosát, főként a férfiakat, brutális kegyetlenséggel likvidálták. Csúrog után néhány nappal másik két magyarlakta falut, Zsablyát és Mozsort magyartalanították a partizánegységek. Az esemény a második világháborút lezáró délvidéki vérengzések betetőzése volt.

Az évforduló alkalmából a Kosztolányi Céltársulás és a Rákóczi Szövetség pécsi szervezetei városi megemlékezést szerveztek, melyen iskolánkból a 10.B és a 12.C osztály tanulói vettek részt. A Kossuth térről sétáltunk a Kálvária dombra, ahol közösen emlékeztünk meg a szörnyűségről.

GALÉRIA