Iskolánkban 2025. október 21-én került sor a Tehetségek köztünk járnak kiállítótér újabb megnyitójára. A kiállítás keretén belül két 12. évfolyamos tanuló irodalmi alkotási kaptak helyet. Mindig megtisztelő egy tanár számára, ha diákjai beavatják féltett alkotásaik megismerésébe. Männer Réka és Cziczovszki Donát 12. A osztályos tanulók fogadtak bizalmukba és vállalták írásaik közönség elé tárását. Álljon itt saját bemutatkozásukból néhány gondolat:
Männer Réka 12.A
Körülbelül hetedik osztály óta írok verseket — akkoriban kezdtem el, amikor az írás segített feldolgozni a nehezebb időszakokat. Azóta is a versek jelentik számomra azt a helyet, ahol ki tudom fejezni mindazt, amit szavakkal sokszor nehéz elmondani.
Leggyakrabban a különféle függőségekről és érzelmekről írok, mert sok személyes tapasztalat kapcsolódik hozzájuk, emiatt sokszor melankolikus hangvételűek lesznek a versek. Nincs konkrét módja annak, hogyan születik egy versem: ha megérint egy gondolat vagy érzés, egyszerűen papírra kerül, és abból lassan kialakul valami.
Cziczovszki Donát 12.A
Nagyjából másfél éve kezdtem el verseket írni, és azóta ez fontos része lett az életemnek. Már régebben is gondoltam rá, hogy kipróbáljam, de sokáig azt hittem, nincs hozzá elég tehetségem. Egy nap viszont mégis nekifutottam, és rájöttem, hogy az írás nemcsak kikapcsol, hanem segít abban is, hogy kiadjam magamból azt, ami bennem van. A verseimben leginkább az érzéseim és a világról alkotott gondolataim jelennek meg.
A kiválasztott versek mellé Erdős Géza tanár úrral egyeztetve versillusztrációt hirdettünk több osztályban, és ezen alkotások között is sok olyan volt, amit a versek mellé helyezve sajátos hangulatú kiállítás jött létre.