Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Ismerkedés a Dallas University-vel

Május 15-25. között missziói útra érkezett Magyarországra a Dallas Baptist University oktatója Martha Oldenburg egy csoport egyetemistával. A látogatás kapcsán lehetőség adódott arra, hogy a vendég előadó tréninget tartson angol nyelvi és bármely más szakos tanárok számára aktuális pedagógiai, módszertani témákban. Május 17-én angol szakos kollégáink, május 18-án pedig egyéb, más szakos kollégák utaztak Budapestre, hogy részt vegyenek a kurzuson.

Mindkét napon a két kiemelt téma az alábbi volt: Hogyan ösztönözzük tanulásra a diákokat, illetve konkrét osztálytermi stratégiák alkalmazását mutatták be az egyetemisták. A sok pozitív gondolatot, inspirációt és ötletes módszertani lehetőségeket felmutató program az elhangzott tervek szerint folytatódni fog. Remélhetőleg iskolánk is aktív résztvevőként kapcsolódhat be a Baptista Szeretetszolgálat és a Dallas Egyetem között kiépülő együttműködésbe.

Dobosné Hortobágyi Erika

GALÉRIA