Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Katasztrófavédelmi - MÁV gyakorlat

Szerdán, a katasztrófavédelem és a MÁV közös katasztrófa-felszámolási gyakorlatán vett részt iskolánk 20 tanulója.  A látványos gyakorlaton a rendészeti képzésben részt vevő diákjaink testközelből láthatták, hogy milyen veszélyes, ha tűz üt ki egy zárt helyiségben (vagon), és mekkora forróságot okoz a tűz pillanatok alatt. A gyakorlat feltételezése szerint a vasúti pályaszakaszon három személykocsiból és egy mozdonyból álló vasúti szerelvény haladt Pécs irányába, amikor a mozdonytól legtávolabbi személykocsit az egyik utas felgyújtotta. Az utasok közvetlenül a mozdony mögötti vasúti kocsiba menekültek. A mozdonyvezető megállította a szerelvényt, leválasztotta a második személykocsit az elsőről, majd a mozdonnyal az első személykocsit elvontatta. Időközben a harmadik kocsiról a tűz átterjed a második kocsira is. Az utasokat (iskolánk diákjait) a mozdonyvezető biztonságos helyre irányította, ők valamennyien elhagyták a szerelvényt, az állomásfőnök pedig riasztotta a tűzoltókat, a mentőket és a rendőröket, valamint gondoskodott a pályaszakasz áramtalanításáról is. Természetesen tanulóink végig biztonságban voltak. Beszámolójuk alapján örültek, hogy nem csak elméletben, hanem gyakorlatban is megtapasztalhatták, hogy kell viselkedni egy ilyen katasztrófahelyzetben, és milyen károkat okozhat, ha valaki a tűzzel játszik. 

 

GALÉRIA