Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Pénzügyi tréning Budapesten

Pénzügyi tréning Budapesten 2023. március 08-án

 

A Pénz7 témahét keretében a hagyományainkhoz híven ismét ellátogattunk az OTP Fáy András Alapítványának Oktató Központjába Budapesten.

Március 8-án a 11. évfolyamból 32 diákkal vehettünk részt "A pénz evolúciója" című tréningen. Diákjainkat megkértük, hogy írjanak rövid összefoglalót a nap eseményeiről, élményeikről, tapasztalataikról.

Két remek beszámolót kaptunk, szeretnénk mindkettőt megosztani iskolánk közösségével.

Kellemes időtöltést kívánunk az olvasáshoz és a tréningen készült fényképek nézegetéséhez.

Dobosné Hortobágyi Erika és Kovács Krisztina szervező és kísérő tanárok

 

2023. március 8-án a tizenegyedik évfolyamosok közül 32 diákkal lehetőségünk nyílt részt venni egy pénztörténeti tréningen a budapesti OTP Fáy András Alapítvány megrendezésében. 7:20-kor indult Pécsről a vonatunk Budapestre. A vonatút elég kellemesen telt el, mivel szerintem mindenki örült, hogy nem kellett aznap iskolába mennünk. Mivel elég lassan kaptuk meg a helyijáratos jegyeket így be kellett iktatni egy kis tesi órát is, hogy ne késsünk el, de még így is sikerült egy kicsit. Miután megérkeztünk a helyszínre, lepakoltunk, picit pihentünk, majd megkezdődött a tréning. Három csoportra osztottak minket névsor szerint, mind a három csapatnak remek trénere volt. A mi csapatunkat Tivadar vezette, aki hihetetlen kedves és közvetlen volt velünk. A foglalkozásunk első részét az ismerkedés töltötte ki, mindenki kapott egy kis cetlit amire a nevét írhatta. Ezt követte egy gyors szünet, ahol a számunkra előre elkészített szendvicseket fogyaszthattuk el és kicsit megpihenhettünk. A tréningen a pénz evolúciója volt a témánk, amiről rengeteg hasznos, új információt tudhattunk meg. Szerintünk mindenki könnyen megtalálta a helyét és gyorsan feloldódott a mi kis csoportunkban. Hihetetlen sok mindent tudtunk meg a pénzről, a pénz történetéről, sőt még olyan érdekességeket is, hogy az ókorban mit használtak pénzhelyettesítőknek. Mindig mindenki elmondhatta saját véleményét és álláspontját az adott témáról. Az első feladat kapcsán három fős csoportokra tagozódtunk, majd kiválasztottuk a pénzváltónkat. Minden csapat saját valutával rendelkezett és emellé kaptunk értéktárgyakat is, melyekkel komplex pénzváltó és cserekereskedelmi feladatot kellett megoldanunk. Majd egy újabb szünetet követően újabb nagyon vicces pillanatokat éltünk át. Ismét csoportbontásban dolgoztunk, ugyanis ki kellett választanunk bankárainkat, akik a hitelek, kamatok, befektetések ügyeit intézték. A többiek pedig egy vállalkozói és egy családi közeg szerepét vállalták magukra. A vicces feladat/ játék során egy spagetti tésztával kellett a penne tésztákat egy pohárba juttatniuk a tésztagyár dolgozóinak anélkül, hogy bármelyik testrészünk az asztalhoz ért volna. Aki a feladatot sikeresen hajtotta végre, kiválthatta a hitelét. Nem mindenkinek ment könnyen, de legalább nagyon jól szórakoztunk rajta. Volt, aki a nagy küzdelemben még a cipőjét is levette nehogy megtörjön. A végéhez érve mindenki elmondta, hogy kinek mi tetszett a tréningben leginkább, majd elbúcsúztunk trénereinktől. Az elmaradhatatlan csoportkép után pedig a Szépművészeti Múzeumba vettük utunkat, ahol több termet is megtekintettünk. Majd ezek után jött mindenki kedvence, amikor is nyakunkba vehettük a Budapestet, vagyis a Vörösmarty teret és környékét. 17:50-kor pedig elindult velünk a vonat haza felé. Egy nagyon szuper napot hagyhattunk magunk mögött. Visszafelé is nagyon jól szórakoztunk, a csapat fele kidőlt, míg a másik fele még mindig pörgött. Énekeltünk, beszélgettünk és ami a legfontosabb, hogy nagyon sokat nevettünk.

Lukács Hanna Panna, Király Kozima Míra

11.B

 

Pénzügyi tréningen jártunk

2023. március 8-án alkalmunk nyílt részt venni egy pénztörténeti tréningben a budapesti OTP Fáy András Alapítvány megrendezésében.

  Vonatútunk után megérkeztünk az igen modern és jól felszerelt épületbe, ahol már három tréner várt minket. Névsor szerint kisebb csoportokra osztottak, majd az emeletre kísértek minket, ahol időnk huzamosabb részét töltöttük a továbbiakban. Egy gyorsabb bemutatkozással és névtábla felragasztással kezdtük, ami után tegeződve folytattuk trénerünkkel az alapoktól kezdve. Az első órában részletesen megismerkedhettünk a pénz, cserekereskedelem, a piacgazdaság eredetével és ezek elődjeivel. Nemcsak ez az első beszélgetés, hanem az egész nap kötetlenebb volt. Nem csak azért, mert egy körben ülve, egy előadást hallgattunk, melyhez bátran hozzászólhattunk, ha mondanivalónk támadt. Sokban hozzátett, hogy iskolai környezetünkből kiszakadva nem kellett papírt és tollat ragadva jegyzetelnünk, hogy a későbbiekben lehetőleg jó jegyért lekörmöljük. Az első óra után, mint minden további után is, egy fél óra pihenőt kaptunk, hogy feltöltsük gyomrunkat és megemésszük a hallottakat. A leleményes diákok már az érkezéskor kiszúrt videójátékokat is célba vehették. Miután visszatértünk kis csapatainkhoz, még a piac és cserekereskedelem elméletét átfutottuk, majd alkalmunk nyílt ki is próbálni magunkat. A feladatunk egyszerűnek hangzott. Háromfős csoportokra oszlottunk, mindenki kapott árukat, amiket magunk árazhattunk be és a saját valutánkból egy alap összeget. Amint a felkészülési idő lejárt valaki maradt kereskedőnek és ketten elindultak két évfolyamtársunkhoz, akik a pénzváltók szerepét vették fel. A cél minél nagyobb profit megszerzése, valamint minél több új áru beszerzése volt. Nem együnknek fájdult bele a feje a háromféle valuta folyamatos és körülményes felváltásába, de így is megbirkóztunk vele. Többekből előbújt az igazi alkudozó, pénzügyi mester, aki szövegével a levegőt is eladná neked. Tanulságként, személyes véleményem szerint inkább nem dolgoznék pénzváltóként. A pihenésről visszatérve az állam, a vállalkozások és a magán emberek közti pénzforgással ismerkedhettünk meg, hasonlóan kreatív formában. Egyikünk vált a bankárrá, aki a hiteleket, kamatokat kezelte. Egy tésztagyár embereire és családra bomlottunk szét. Mind a két szerepben számolnunk kellett kamatot és kölcsöneinket vezetni és felváltva robotolni is a gyárban. Itt jött az izgalmas és egyben komikus része is a produkciónak. Kezünk, lábunk használatát mellőzve kellett a pennéket egy pohárba helyeznünk, egy spagetti tésztával, melyet a szánkban kellett tartanunk. Páran igen nagy tehetséggel pakolták a tészta szemeket, de köztük nekem is meggyűlt vele a bajom. Az emberfia jót szórakozik, ha csak szemlélnie kell az ilyesfajta eseményeket, de ha már ő válik bohóccá, akkor nehezebben nevet ugyanolyan önfeledten. Végül ebből a folyamatból készültek a legérdekesebb képek az út során. A tréning végén kedves búcsúzás és persze az elmaradhatatlan csoportkép készítése után nyakunkba vettük Budapestet egy rövid időre. A Szépművészeti Múzeumban több csarnokot is meglátogattunk, elámultunk szépségükön. A nap zárásaként pedig minden diák kedvencére is sor került, a szabad programra, ahol egy másfél óra erejéig bejárhattunk a Vörösmarty tér környékét.

  Összegezve egy igen élményben és újdonságokban gazdag napon vehettünk részt. Merem remélni, hogy a pénzügyekhez kapcsolódó információkból többünkben is megragadt minél több minden, hogy tudatosabban és megfontoltabban tekintsünk pénzünkre.

Bán Dorina 11.B

GALÉRIA