Üdvözöljük iskolánk weboldalán

3x3 kosárlabda Megyei Diákolimpia

December 9-én rendezték a kosárlabda 3x3 szakágának megyei diákolimpia küzdelmeit a PTE ÁOK Tornacsarnokában.

A B3x3 a kosárlabda legújabb szakága, friss olimpiai sportág, régebben stretball-nak is nevezték. 3-3 játékos küzd egymás ellen 1 félpályán, és 1 kosárra. Előnye a hagyományos kosárlabdával szemben, hogy egy mérkőzés kevesebb ideig tart, a pálya kisebb, és nem kell hozzá 10-12 játékos, csak 4. A játék nagyon intenzív, gyors, komoly koncentrációt igényel.

Két csapatot neveztünk be iskolánkból a versenyre, és az „A” jelű csapatunk nagyon sikeresen szerepelt az összecsapásokon. 5 mérkőzésből csak egyet veszítettünk el, az elődöntőt, ahol a későbbi győztestől kaptunk ki. A bronz éremér vívott csatát szintén győzelemmel zártuk, így csapatunk megyei III. helyen végzett.

A csapat tagjai: Csobán Noel 12.A, Terzic Milán 12.A, Rozmer Bálint 11.C, Viszt Marcell 9.C

Gratulálunk nekik!

GALÉRIA