Üdvözöljük iskolánk weboldalán

4 FOR EUROPE Verseny

A magyarországi Europe Direct Információs Hálózat egy európai uniós témájú versenyt szervezett középiskolás diákoknak. A vetélkedőre négyfős csapatok jelentkezhettek. Az első online forduló az Európai Unióval, különösképpen annak intézményeivel kapcsolatos feladatokból állt. A forduló összesített eredménye alapján minden régióból a 10 legjobb csapat kapott meghívást a regionális döntőkbe. Az országos döntőbe a regionális fordulók nyertesei, és az összesített eredmények alapján a három legjobb második helyezett csapat kap majd meghívást. A vetélkedő első helyezett csapata 2017 tavaszán egy strasbourgi tanulmányúton vehet részt az EUROSCOLA keretein belül. A verseny 2-4. helyezett csapatai pedig Szlovákiába látogathatnak el többnapos tanulmányút keretében.

Iskolánkból a RendÉSZet nevű csapat, melynek tagjai: Insperger Ramóna, Nagy Evelin, Papp Dániel, Plávits Zoltán 11.C osztályos tanulók bejutottak a II. fordulóba, azaz részt vesznek a november 15-én Kaposváron megrendezésre kerülő regionális döntőn. Felkészítőjük Takács Ferenc tanár úr.

Gratulálunk az eddigi eredményhez, és reméljük, hogy az országos döntőbe is sikerül a bejutás!