Üdvözöljük iskolánk weboldalán

KRIMIT TUD? országos vetélkedőn 1. helyezést ért el iskolánk

 

Tanulói élménybeszámoló

2018. november 15-én, reggel 5 órakor indult a csapatunk a pécsi Rendőr-főkapitányságról. Fél 9-kor érkeztünk meg a Pest Megyei Büntetésvégrehajtási Intézetbe, itt került megrendezésre a Krimit tud vetélkedő országos döntője. 12 középiskolás csapat vett részt a versenyen. Megérkezésünk után beregisztráltunk, ujj és tenyérlenyomatot adtunk. Lassan megérkezett az összes csapat, majd mindenki kihúzta a sorszámát és a feladatát is. Mi a kettes számú csapat voltunk. Fél órája volt minden csapatnak, hogy az első szituációt átbeszélje. 10 órakor elkezdődött a megnyitó. Fél 11-kor pedig az első játék is, ami a Zsebszöveg szituáció volt. Teljesen bele tudtuk élni magunkat a játékba és a zsebszövegeket is kivétel nélkül jól bele tudtuk építeni a szituációnkba. Amikor az összes csapat végzett az első feladattal 10 perces szünet következett. Ismét volt egy kis ideje mindenkinek, hogy a következő feladatot átbeszéljék, ami a Ki vagyok én? nevű játék volt. Itt pedig hátulról haladtunk előre felé, tehát mi voltunk az utolsó előtti csapat. Mindenki kapott egy fejpántot a fejére és abba egy kártyát, amit csak a csapattársai láthattak. Olyan jelzőket kellett mondanunk egymásnak, hogy az illető kitalálja, hogy ki ő, de a szituációt viszont ugyanúgy tartani kellett. Nagyon figyeltünk egymásra és ezáltal sikerült kitalálnunk kik vagyunk. Egy rendkívül szórakoztató, és vicces napot hagytunk magunk mögött. Mindegyik csapat nagyon jól teljesített. Elérkezett az eredményhirdetés. Először a külön díjakat osztották ki, majd pedig bemondták az első három helyezést. Kimondták a harmadik, majd a második helyezést, egyik sem a mi csapatunk lett. Teljesen elbizonytalanodtunk, hogy „üres” kézzel megyünk haza. Majd bemondták az örömhírt, hogy az első helyezést, pedig a pécsi Széchenyi István Gimnázium csapata érte el. Megnyertük! Először el sem akartuk hinni. Rengeteg ajándékot és egy nagy kupát is kaptunk, aminek nagyon örülünk. A végén pedig mindenkit meghívtak egy ebédre is. Boldogan és elégedetten távoztunk. A felkészítést és a támogatást pedig nagyon köszönjük Kovács Krisztina tanárnőnek.

Csapatunk tagjai: 

Kupecz Viktória, Dienes Gábor és Kelemen Róbert 12. B osztályos tanulók.

Gratulálunk nekik az elért eredményhez!

http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/bunmegelozes/aktualis/krimit-tud-2018?fbclid=IwAR1L6-utpKNAzwsiXdYTeltcOrLhAx_f7qxMjttnlfQGX1f61L7Kyk6dqTU#2

https://www.pecsiujsag.hu/pecs/hir/helyi-hireink/jol-sikerult-a-beugras-a-szechenyi-istvan-gimnazium-diakjai-nyertek-a-versenyt

GALÉRIA