Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Magyar Parasport napja

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) 2024-ben immáron hetedik alkalommal hirdette meg a Magyar Parasport Napját február 22-én. Iskolánk idén is csatlakozott a felhíváshoz, aminek keretében lehetőséget teremtettünk tanulóinknak a parasportágak gyakorlati megismerésére.

A nap folyamán rendkívüli testnevelés órákat tartottunk, ahol a diákok kipróbálták a csörgőlabda és ülőröplabda sportágakat, akadálypályán vezették körbe bekötött szemű társukat, illetve szintén bekötött szemmel dartsoztak. Bepillantást nyertek abba, hogy a fogyatékossággal élő emberek is tudnak, akarnak és szeretnek sportolni. Minden óra végén megbeszéltük a gyerekekkel az élményeiket, tapasztalataikat, hogy érezték magukat egy-egy feladat közben. Beszélgettünk arról, miért fontos a másik ember iránti érdeklődés, tisztelet és a sztereotípiák, előítéletek leküzdése.

GALÉRIA