Üdvözöljük iskolánk weboldalán

A Nagybányai Ásványtani Múzeum vendégkiállításán jártunk

Virágok a föld alól - a Nagybányai Ásványtani Múzeum vendégkiállításán jártunk

Február másodikán 14 diákkal megtekintettük a Nagybányai Ásványtani Múzeum vendégkiállítását. Máramaros megye 83 legszebb ásványát, vagy más néven „bányavirágát” bemutató vándorkiállítás több mint húsz európai helyszín után érkezett városunkba, a Természettudományi Múzeumba. Az ásványok Nagybánya körüli bányák teléreiből kerültek napvilágra. A gyűjtemény legszebb darabjai között voltak 30 centimétert meghaladó ritkaságok is.

A tárlatvezetésben közreműködő geológustól részletes tájékoztatást kaptunk az ásványok keletkezéséről, elnevezéséről, érdekes tulajdonságaikról. Majd ezután a végzős és a kilencedikes diákok kőzet-felismerési feladatokat oldottak meg, illetve az ásványok fizikai tulajdonságait tesztelő kísérletekben vehettek részt.

Remélhetőleg ez a múzeumi látogatás is közelebb hozta a résztvevőkhöz az ásványok szemet- lelket gyönyörködtető szín és formavilágát.

Dobosné Hortobágy Erika

GALÉRIA